Ibero Natural

Producenci

Ibero Natural

Ibero Natural to marka karm dla psów produkowana w Hiszpanii. Inspiracją do stworzenia karm stał się wilk iberyjski zamieszkujący Półwysep Iberyjski. Gatunek ten jest obecnie zagrożony wyginięciem, producent karm Ibero Natural część środków pozyskanych ze sprzedaży karm przeznacza na ratowanie tych zwierząt.

Psy należą do zwierząt mięsożernych, k...

Ibero Natural to marka karm dla psów produkowana w Hiszpanii. Inspiracją do stworzenia karm stał się wilk iberyjski zamieszkujący Półwysep Iberyjski. Gatunek ten jest obecnie zagrożony wyginięciem, producent karm Ibero Natural część środków pozyskanych ze sprzedaży karm przeznacza na ratowanie tych zwierząt.

Psy należą do zwierząt mięsożernych, które są genetycznie przystosowane do efektywnego wykorzystywania zarówno składników pochodzenia zwierzęcego jak i roślinnego.


Pies do zdrowego funkcjonowania potrzebuje mięsa mięśniowego oraz podrobów i kości- w tym chrząstek. Składniki mięsne to przede wszystkim białko stanowiące podstawowy budulec w organizmie psa, najlepiej wykorzystywane i przyswajane białka to białko pochodzenia zwierzęcego, jego udział w karmie powinien wynosić
około 70% - 80% wszystkich białek. Składniki roślinne potrzebne psu do prawidłowego funkcjonowania w tym trawienia to te ze zbóż, ryż oraz warzywa i owoce plus zioła.

Karmy Ibero Natural są pełne pysznego i zdrowego mięsa. Karmy zawierają 38-39% wysokiej jakości suchego mięsa co daje 75% białka pochodzenia zwierzęcego. Do wyprodukowania 12kg opakowania karmy zużywa się 18kg surowego mięsa. Rodzaje używanych mięs inspirowane są dietą wilka iberyjskiego, a są to półdzika świnia iberyjska, jagnięcina oraz indyk. Mięso półdzikiej świni iberyjskiej jest absolutnie wyjątkowe, wyglądem przypomina wołowinę, ma orzechowy posmak i jest bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe omega, witaminę B, żelazo, cynk i potas. Świenie iberyjskie są hodowane na wolnych przestrzeniach w gajach dębowych i korkowych. Mają wystarczająco dużo ruchu, co przekłada się na wysoką masę mięśniową i niższą zawartość tłuszczu.

Karmy są hipoalergiczne i w 100% naturalne, mięso użyte w Ibero Natural według badań mięso wieprzowe iberyjskie jest mniej alergizujące od jagnięciny.

Karma jest nisko zbożowa, zawierając w sobie tylko brązowy ryż. Ryż pełnoziarnisty jest nieprzetworzony, dzięki czemu zachowuje więcej błonnika, który jest ważny w procesie trawienia, a także fosforu, manganu, żelaza i magnezu.

Do produkcji karm wykorzystywane są wyłącznie wysokiej jakości, naturalne składniki pochodzące z regionalnych hiszpańskich gospodarstw.

Karmy nie zawierają żadnych składników o potencjale alergizującym, takich jak soja, pszenica, kukurydza, produkty uboczne, cukier, sztuczne konserwanty, aromaty, barwniki czy jakiekolwiek surowce modyfikowane genetycznie GMO. Zawierają za to przydatne składniki funkcjonalne, takie jak drożdże piwne, olej rybny, MOS i FOS, chleb świętojański, tauryna, wodorosty, szałwia hiszpańska.

Karmy dla psów Ibero Natural są odpowiednie dla psów każdej wielkości, od formuły przystosowanej specjalnie dla małych psów, po psy średnie i duże. Produkty zostały również podzielone pod kątem wieku zwierzęcia od juniorów po psy dorosłe i starsze.

Polecamy, karmy na pewno stanowią bardzo ciekawą ofertę dla osób dbającyh o zdrowe żywienie swoich czworonożnych przyjaciół.

Więcej

Ibero Natural