Preparaty na pasożyty

Producenci

Fiprex M dla psów 10 - 20kg Zobacz większe

Fiprex M dla psów 10 - 20kg

Łatwy w użyciu preparat na pchły i kleszcze. Produkt dostępny tylko tylko w sklepie stacjonarnym.

Więcej szczegółów

19,00zł

Więcej informacji

Fiprex M dla psów krople 2ml

- roztwór do nakrapiania dla psów o masie od 10 do 20 kg,
- zwalcza inwazję pcheł, kleszczy i wszów,
- działanie zabezpieczające przed ponowną inwazją pcheł utrzymuje się przez okres 8 tygodni, a przed ponowną inwazją kleszczy przez okres 4 tygodni,
- można stosować jako leczenie wspomagające alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS)

Skład:
Fipronil 150 mg/2 ml

Dawkowanie i droga podania:
Preparat podawać zewnętrznie, bezpośrednio na skórę. 1 tubka 2 ml (M) zawierająca 150 mg fipronilu na psa o masie od 10 kg do 20 kg.

Przeciwskazania:
- nie stosować u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub ważących mniej niż 2 kg.
- nie stosować w przypadku nadwrażliwości na związki fenylopirazolowe.
- nie stosować u zwierząt chorych lub w okresie rekonwalescencji.
- nie stosować u królików.

Sposób podania:
Nie kąpać zwierząt 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu. Otworzyć tubkę przez przekręcenie i oderwanie końcówki. Rozchylić sierść między łopatkami i wycisnąć całą zawartość tubki - bezpośrednio na skórę - wzdłuż linii kręgosłupa aż do nasady ogona.
W celu uzyskania optymalnego efektu działania produkt należy podawać z zachowaniem minimum 4-tygodniowych odstępów pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Należy zawsze mieć na uwadze aktualny stopień nasilenia inwazji pcheł i kleszczy na danym terenie.
Preparat nie zabezpiecza przed przyczepieniem się kleszcza do skóry zwierzęcia. Po zabiciu kleszcze zazwyczaj spadają z sierści psa, natomiast te, które pozostaną mogą być usunięte przez delikatne strzepnięcie. W niekorzystnych warunkach po zastosowaniu preparatu mogą pozostawać na zwierzęciu pojedyncze ektopasożyty, w związku z tym nie można całkowicie wykluczyć możliwości przenoszenia chorób zakaźnych.
Pchły występują również w miejscach, w których przebywają zwierzęta (legowiska, dywany). Miejsca te również powinny być poddane działaniu odpowiednich preparatów przeciwpasożytniczych i regularnie odkurzane.

Środki ostrożności:
Zapobiegać lizaniu sierści przez zwierzęta kilka godzin po zabiegu. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Zwierzęta o stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu nie powinny być poddawane zabiegowi. Wszystkie koty i psy przebywające w gospodarstwie domowym powinny również podlegać leczeniu. Podczas zabiegu nie pić, nie jeść i nie palić. Zaleca się podawać preparat w gumowych rękawiczkach ochronnych. Unikać kontaktu preparatu ze skórą. Po zabiegu dokładnie umyć ręce.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: