U nas warto kupować!

Kategorie

Producenci

Jak przygotować się do wakacji z psem? Nasze porady

Published : 2019-06-25 10:10:23
Categories : Mode

Wakacje z psem wymagają odpowiednich przygotowań. Dzięki nim zapewnimy naszemu czworonogowi bezpieczeństwo i sprawimy, że wyjazd z pupilem będzie przyjemny - zarówno dla niego, jak i dla nas. Podpowiadamy, co zrobić, by wakacyjna podróż z psem była udana.

Jak przewozić psa w samochodzie?

Jeżeli decydujemy się na podróż samochodem, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo pupila i wszystkich pasażerów znajdujących się w pojeździe. Małego psa możemy przewozić w transporterze dostosowanym do jego wzrostu. Większe czworonogi najlepiej umieścić w specjalnej klatce albo przypiąć szelkami – wpina się je tam, gdzie pasy samochodowe. Warto dać psu ulubioną zabawkę czy kocyk, żeby czuł się komfortowo. Jeśli cierpi on z powodu choroby lokomocyjnej albo jest to nasza pierwsza podróż, nie podawajmy mu przed jazdą dużej ilości pokarmu. Porozmawiajmy także wcześniej z lekarzem weterynarii na temat środków leczniczych, które zapobiegną nieprzyjemnym dolegliwościom.

Wyjazd z psem za granicę – wymagania

W przypadku podróży za granicę konieczne jest wyrobienie paszportu dla psa. Należy także pamiętać o aktualnym szczepieniu na wściekliznę i zachipowaniu czworonoga. Przed wyjazdem warto sprawdzić, jakie regulacje dotyczące zwierząt obowiązują w kraju, do którego się wybieramy.

Znalezienie pobliskiej lecznicy

Jedną z najważniejszych czynności, jaką należy wykonać przed wyjazdem na wakacje z psem, jest znalezienie lecznicy w pobliżu docelowego miejsca podróży. Jeśli będziemy przebywać w kilku lokalizacjach – znajdźmy lekarza weterynarii w okolicy każdej z nich. W przypadku problemów zdrowotnych czworonoga będziemy wiedzieli, gdzie zgłosić się po pomoc. To dużo lepsze rozwiązanie niż stresowanie się podczas szukania lecznicy, kiedy naszemu pupilowi coś dolega.

Co zabrać na wakacje z psem?

Aby podróż z czworonogiem była udana, należy odpowiednio wcześnie rozpocząć proces pakowania. W psim bagażu powinny znaleźć się następujące rzeczy:

  • Smycz, obroża oraz kaganiec

Nawet jeśli pies nie jest agresywny, warto mu zakładać kaganiec w miejscach, w których może mieć kontakt z ludźmi. Do obroży powinna być natomiast doczepiona blaszka z danymi właściciela (nazwiskiem oraz numerem telefonu).

  • Książeczka zdrowia

Książeczka zdrowia może się przydać w przypadku wizyty w lecznicy podczas wakacji z psem. Znajdują się w niej informacje m.in. na temat wykonanych szczepień.

  • Karma dla psa i woda

Podczas wyjazdu nie należy zmieniać psu karmy, by nie narazić go na dodatkowy stres. Zabierzmy ze sobą zapas pożywienia na cały wyjazd, chyba że mamy pewność, że kupimy je w miejscu, do którego się udajemy. Na czas podróży przygotujmy również odpowiednią ilość wody.

  • Miska na karmę i miska na wodę

Korzystanie z nowych akcesoriów, kupionych na wyjeździe, może niepokoić naszego pupila. Lepiej zabrać ze sobą miski, z których korzysta on na co dzień.

  • Apteczka

W apteczce powinny znaleźć się leki przyjmowane przez psa, woda utleniona, bandaż oraz gaziki. Warto zabrać również preparat na biegunkę.

  • Zabawki

Nie zapominajmy o spakowaniu kilku ulubionych zabawek dla naszego pupila. Najlepiej, by były one różnego typu, np. piłka, twardy gryzak i piszcząca maskotka.

Share this content

Add a comment

 (with http://)

Newsletter


Informacje

Blog