U nas warto kupować!

Producenci

Szczeniak w domu

Published : 2019-05-29 10:53:53
Categories : Mode

Pojawienie się szczeniaka w domu często jest długo wyczekiwanym momentem. Sytuacja ta może przysporzyć wiele radości, ale i obaw, czy poradzimy sobie z opieką nad małym psem. Zobacz, jak przygotować się do tej chwili, by wszystko poszło gładko i przyjemnie.

Przygotuj bezpieczne mieszkanie dla szczeniaka

Szczeniaki, tak jak dzieci, są bardzo ciekawe świata i wszystkiego, co je otacza. Przed przybyciem szczeniaka do domu należy przejść się po wszystkich pomieszczeniach w mieszkaniu i dokładnie je obejrzeć. To, nad czym należy się zastanowić, to elementy, które na pozór nie są niebezpieczne, ale mogą wyrządzić psu krzywdę. Zaliczamy do nich np. rośliny – niektóre z nich są toksyczne i mogą spowodować zatrucie u psa, kiedy ten postanowi je skonsumować. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, są gniazdka i przewody elektryczne. Zwisające kable mogą być zachętą do gryzienia i ciągnięcia ich przez szczeniaka, co może skutkować porażeniem prądem. Niebezpieczne, kiedy w domu pojawia się szczeniak, okazać się mogą także małe przedmioty ozdobne, które mogą zostać połknięte, zwisające obrusy i narzuty oraz wszelkiego rodzaju wystające elementy.

Legowisko dla psa i miski – zadbaj o nie przed przyjęciem szczeniaka do domu

Miska dla szczeniaka powinna być masywna i dość ciężka. Wynika to z faktu, że na początku może on korzystać z niej nieporadnie lub próbować się nią bawić. Odpowiedni ciężar naczynia uniemożliwi przewrócenie miski.

Legowisko powinno odpowiadać rozmiarom szczeniaka i być dla niego komfortowym miejscem wypoczynku. W pierwszych dniach w nowym domu pies może być rozkojarzony i spędzać w posłaniu mało czasu, jednak warto kupić je od razu, ponieważ wyznacza ono miejsce przeznaczone specjalnie dla psa.

Szczeniak w domu: obroża oraz smycz są niezbędne

Obroża lub szelki muszą być dopasowane do małego ciała szczeniaka. Nie mogą być za duże, by pies nam się nie wyślizgnął, ale nie mogą być również za małe, aby nie powodowały obtarć. To, o czym należy pamiętać, to fakt, że szczeniaki szybko rosną i zmieniają swoje rozmiary, dlatego za jakiś czas najprawdopodobniej trzeba będzie nabyć nową obrożę. W przypadku małych ras dobrze sprawdza się smycz automatyczna, natomiast jeśli pies jest większy – solidniejsza, skórzana. Szczeniaki uwielbiają gryźć wszystko dookoła, łącznie ze smyczą, dlatego przed każdym spacerem należy sprawdzić, czy nie jest ona przegryziona i czy nie ulegnie zerwaniu.

Karma dla szczeniaków: zdecyduj się na karmę  Taste Of The Wild High Prairie Puppy

Odpowiednie odżywianie to fundament prawidłowego rozwoju i zdrowia psa. Świeżo upieczeni właściciele szczeniaka często zadają sobie pytanie, jaką karmę dla szczeniaka kupić. Kiedy decydujemy się na przyjęcie psiny do domu, powinniśmy kupić karmę, która nie będzie zawierać sztucznych barwników, konserwantów i chemicznych dodatków. Szczeniaki jedzą inną karmę niż psy dorosłe. Pożywienie dla młodych psów ma drobniejsze krokiety oraz zawiera składniki odżywcze wspomagające rozwój. Jedna z naszych propozycji to karma sucha Taste Of The Wild High Prairie Puppy.

Postaw na zabawki dla szczeniąt

Najprawdopodobniej w ciągu pierwszych dni w nowym domu jako zabawki szczeniak będzie traktował niemal wszystko, co się wokół niego znajduje. Warto jednak kupić mu piłki lub pluszaki i pokazywać, że to one są przeznaczone do zabawy i gryzienia, a nie nasze kapcie czy noga od stołu.

Share this content

Add a comment

 (with http://)

Newsletter


Informacje

Blog